Włamali się!!!Tak. To nie są żarty. To nie jest clickbait. Nie dziwię się, że niektórzy ludzie po włamaniach do ich domów często wpadają w depresję, nie mogą wejść do środka, nie mogą w nim później normalnie mieszkać, a czasem nawet się wyprowadzają. Chociaż nasz dom, to jeszcze całkowicie stan surowy, to niesmak pozostanie. Ale od początku…

Wyłamana brama

Zauważyliśmy, że nasza prowizoryczna brama(deski + sznurek) leży na ziemi. Nie był to niepokojący widok, ponieważ ta konstrukcja nie była solidna i na dobrą sprawę silniejszy poryw wiatru mógł powalić z powodzeniem ten zbitek kilku desek na ziemię. Ktoś mógłby się przyczepić dlaczego postawiliśmy taką byle jaką bramę zamiast porządnej? A no dlatego, że nasz dom jest niemalże wciśnięty w inne domostwa, są latarnie, co chwilę ktoś się kręci, są psy które szczekają i naprawdę mieszkamy okno w okno, no i nie jest to „docelowa” brama, tylko taka tymczasowa. Nikt nie przypuszczał, że jakiś idiota spróbuje włamu w takich warunkach… Mimo to, jakoś nie dawała nam ta leżąca brama spokoju…

Nagranie z monitoringu

Obok naszego domu stoi budek gospodarczy, wynajmowany przez kilka firm i jest to obiekt monitorowany. Postanowiliśmy, ze dla świętego spokoju sprawdzimy jak ta brama się przewróciła. Na szczęście okazało się, ze jedna z kamer obejmuje część naszego podwórka i kamera ta uruchamia się gdy w pobliżu wykryje jakiś ruch. Niestety pisząc „jakiś ruch” mam na myśli przelatującą muchę czy komara obok tej kamery, ponieważ do naszego podwórka jest ponad 100 m i sprzęt ten nie wychwytuje ruchu na naszym terytorium. Musieliśmy liczyć na łut szczęścia – leci komar, kamera się włącza przy okazji nagrywając nasze podwórko ze złodziejem w akcji.

00.30
Błysk świateł samochodu odbijający się w szybach naszych okien. Nagle brama się przewraca. Obok przejeżdża auto.

2.30
Kamera wykrywa ruch. Na monitorze pojawia się czarna sylwetka w kapturze, która powoli skrada się w stronę domu. Po chwili znika za rogiem.

2.39
Widać ruch z tyłu domu. Postać wchodzi do garażu tylnym wejściem. Porusza się w środku.

Po tej godzinie wszystkie muchy i komary poszły spać, ponieważ następna aktywność kamery przypada na godzinę około 3.30 kiedy prawdopodobnie złodzieja już nie ma.

Czy coś zniknęło?

Otóż złodziej ten (na oko młody chłopaczek), to totalna melepeta i ukradł tylko stare taczki i 2 łomy. Mógł sobie wyłamać jakieś okno, mógł zerwać instalacje, kable, puszki, ale tego nie zrobił. Było to, jak to moja mama podsumowała, swoiste ostrzeżenie, bo nie ukrywam, że do czasu tej sytuacji byliśmy totalnie uśpieni i pewni, że żaden kretyn nie odważy się nawet podejść – a jednak!

Środki ostrożności

Na wszelki wypadek, przedsięwzięliśmy pewne środki ostrożności zapobiegając tym samym takiemu ewentualnemu incydentowi w przyszłości. Bramę zakuliśmy pięcioma łańcuchami, obkleiliśmy dom tabliczkami „obiekt monitorowany” (a co!), w środku zainstalowaliśmy czujkę, która gdy coś się poruszy wokół budynku dzwoni i zapala światło (myślę, że w nocy spokojnie można porobić się w gacie ze strachu :D) i jeszcze potencjalnemu złodziejowi zrobiliśmy „mini Kevina Samego w Domu” montując żyłkę przebiegającą przez otwór przeznaczony na niedoszłe-przyszłe drzwi tarasowe :D

Ironia losu

Pamiętacie o czym był poprzedni post? O roletach zewnętrznych, które mają za zadanie między innymi odstraszać potencjalnych włamywaczy! :DMusiałam opisać całe zdarzenie, żeby niczyja czujność nie pozostawała dalej uśpiona!
Następnym razem będzie przyjemniej – w końcu niedługo stuknie miesiąc blogowania J

Pozdrawiam!
M.

Komentarze

 1. No niestety włamania ostatnio zdarzają się coraz częściej i trzeba się z tym liczyć. Dlatego właśnie warto mieć w domu monitoring z dobrą rozdzielczością. Wówczas odnalezienie sprawców nie będzie stanowiło problemów. Oczywiście, rolety zewnętrzne to również tak jak mówisz, są jedną z form ochrony przeciwko włamywaczom, ale niestety nie mogą pozostać jedynym strażnikiem bezpieczeństwa naszego domu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Straszne, wzieli by się za normalną robotę a nie okradają pożądnych ludzi.
  http://www.trymet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze smutne jest to, że ludzie włamują się prawowitym obywatelom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe szczęście, że ukradł tylko kilka drobiazgów. Niestety włamania to coraz częstsza plaga, a Policja często umarza takie sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Smutnie to słyszeć, że do tego doszło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie sądziłem, że jeszcze dochodzi do takich włamań.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty